Menu

Prawne aspekty AI w zakładzie pracy | Wakacje z prawem pracy

Termin
26.07.2024
Godzina
10:00-11:00
Koszt
Bezpłatne
Miejsce
ClickMeeting

Cel szkolenia

Szkolenie ma na celu uświadomienie pracodawców o ryzykach związanych z wykorzystywaniem narzędzi AI (takich jak chat GPT, Gemini) w firmach. Poruszy kwestie związane z jakością wyników generowanych przez AI, zagrożeniami ujawnienia informacji poufnych oraz naruszeniami przepisów o ochronie danych osobowych. Szkolenie pokaże, jak identyfikować obszary ryzyka i jak je skutecznie minimalizować.

Dla kogo jest szkolenie

Spotkanie jest przeznaczone dla przedsiębiorców, u których możliwe jest (nawet bez wiedzy i zgody zarządzających) korzystanie z narzędzi AI w wykonywaniu obowiązków. Na szkoleniu szczególnie skorzystają właściciele, członkowie zarządu, managerowi HR, compliance oficerowie, in-housi oraz liderzy zespołów nadzorujących pracę innych osób, które mogą korzystać z narzędzi AI.

Agenda

  • Aspekty, na które należy zwrócić uwagę pozwalając na korzystanie w zakładzie pracy z AI – informacje poufne, tajemnica przedsiębiorstwa, dane osobowe itd.;
  • Wskazówki dla stworzenia w organizacji polityki korzystania ze sztucznej inteligencji;
  • Wykorzystanie AI w procesie rekrutacji – na co zwrócić uwagę aby nie narazić się na zarzut dyskryminacji?

Jak możemy pomóc po szkoleniu?

  • Pomoc w tworzeniu i weryfikacji polityk regulujących stosowanie AI w firmie.
  • Wsparcie w zgodnym z prawem wdrażaniu i stosowaniu rozwiązań oparty o SI;
  • Zarządzanie ryzykiem naruszenia poufności
  • Wsparcie w ochronie danych osobowych;
  • Indywidualne konsultacje
Prowadzący
Wojciech-Frankiewicz
Wojciech Frankiewicz
Partner
Adwokat
Doradca podatkowy

Specjalizuje się w doradztwie prawno-podatkowym dla firm z różnych sektorów. Jego kompetencje obejmują prawo korporacyjne, podatkowe, compliance, umowy oraz prawo pracy. Skutecznie przeprowadza transformacje biznesowe, dostosowując struktury firm do potrzeb klientów. Reprezentuje wspólników w sporach korporacyjnych, negocjując optymalne rozwiązania. W komunikacji stawia na jasny przekaz i partnerskie relacje.

Prowadzący
Jagoda-Komarzyniec-Smutek
Jagoda Komarzyniec-Smutek
Prawnik

Doświadczenie zdobywała pracując zarówno w kancelarii radców prawnych, jak i finansowej korporacji. W codziennej praktyce szczególnie bliskie jest jej prawo handlowe, gospodarcze oraz prawo pracy. Biegle posługuje się językiem angielskim i nieobce są jej kontakty z klientami zagranicznymi.