Menu

Nowelizacja ustawy deweloperskiej

Termin
19.07.2024
Godzina
10:00-11:00
Koszt
Bezpłatne
Miejsce
ClickMeeting

Cel szkolenia

Celem spotkania jest zrozumienie nowych regulacji w ustawie deweloperskiej oraz ich praktyczne zastosowanie. Uczestnictwo w webinarze pomoże zrozumieć najważniejsze zmiany w ustawie deweloperskiej, zapewnić zgodność z nowymi przepisami, zminimalizować ryzyko błędów i potencjalnych sankcji oraz zwiększyć bezpieczeństwo i przejrzystość procesów deweloperskich.

Dla kogo jest skierowane szkolenie

Szkolenie jest skierowane do deweloperów, prawników, agentów nieruchomości oraz wszystkich zainteresowanych rynkiem nieruchomości. Jest przydatne dla osób odpowiedzialnych za sporządzanie umów, zarządzanie projektami deweloperskimi oraz obsługę klienta.

Agenda

  • Wprowadzenie do nowelizacji ustawy deweloperskiej: Krótkie omówienie katalogu podmiotów, które obejmują zmiany od 1 lipca 2024 r.
  • Deweloperski Fundusz Gwarancyjny (DFG): Najważniejsze informacje o DFG i jego wpływie na ochronę nabywców.
  • Rachunki powiernicze: Nowe wymogi dotyczące rachunków powierniczych i ich znaczenie dla deweloperów.
  • Prospekty informacyjne: Obowiązki deweloperów związane ze sporządzaniem prospektów informacyjnych.
  • Zasady odbioru lokali: Nowe przepisy dotyczące odbioru technicznego lokali i zgłaszania wad.

Jak możemy pomóc po szkoleniu?

  • Weryfikacja umów rezerwacyjnych, deweloperskich oraz przeniesienia własności pod kątem zgodności z nowymi wymogami ustawy deweloperskiej;
  • Analiza i doradztwo w zakresie oceny prospektów informacyjnych zgodnie z ustawą deweloperską;
  • Reprezentacja w postępowaniach reklamacyjnych i gwarancyjnych.
Prowadzący
Patrycja Węcławowicz
Radca prawny

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada doświadczenie w pracy w kancelariach specjalizujących się w prawie korporacyjnym, pracy i administracyjnym. Zajmuje się przygotowywaniem umów, doradztwem dla przedsiębiorstw oraz reprezentacją przed sądami i organami administracyjnymi. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, prawie pracy oraz sprawach regulowanych i cudzoziemców.