Nowelizacja podatku od nieruchomości: RET 2.0
Opis szkolenia
Szkolenie dotyczący nowelizacji podatku RET 2.0 dostarczy aktualnych informacji na temat najnowszych zmian w prawie nieruchomości.
Omówimy nadchodzące zmiany w rozliczeniu podatku od nieruchomości, które wejdą w życie od stycznia 2025 roku. Choć procedura nowelizacyjna jest w toku, Ministerstwo Finansów opublikowało zaktualizowany projekt, który szczegółowo omówimy. Spotkanie będzie także okazją do dyskusji z naszymi ekspertami, którzy podzielą się swoimi przemyśleniami w tym temacie.
Dla kogo jest szkolenie?
Szkolenie jest skierowany do właścicieli nieruchomości, deweloperów, inwestorów, przedsiębiorców oraz specjalistów, takich jak doradcy podatkowi, księgowi i prawnicy. Jest również przydatny dla wszystkich zainteresowanych rynkiem nieruchomości.
Agenda
W trakcie szkolenia dowiesz się czy zgodnie z najnowszą wersją projektu:
- zmieni się definicja budynku i budowli
- inaczej będzie przebiegać opodatkowanie wiat/kontenerów/obiektów sieciowych
- pojawią się modyfikacje w zakresie opodatkowania instalacji/urządzeń wewnątrz budynków
- właściciele farm fotowoltaicznych zapłacą więcej w 2025
Jak możemy pomóc po szkoleniu?
- bieżące konsultacje w sprawach podatkowych;
- doradztwo podatkowe w przedmiocie identyfikacji obiektów objętych podatkiem od nieruchomości;
- przygotowywanie opinii prawno-podatkowych;
- asysta w procedurze interpretacyjnej (reprezentacja przed organami, przygotowanie wniosku o wydanie interpretacji).
Doradca podatkowa i doktor nauk prawnych. W kancelarii przygotowuje umowy, pisma procesowe i kompleksowe opinie w języku polskim i angielskim. Ma wieloletnie doświadczeniem w projektach dla klientów krajowych i zagranicznych. Posiada interdyscyplinarną wiedzę prawniczą, dzięki czemu tworzy rozwiązania dopasowane do profilu biznesowego klientów. Łączy praktykę zawodową z działalnością naukową, zdobywając doświadczenie dydaktyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Regularnie uczestniczy w konferencjach krajowych i międzynarodowych, pisze publikacje naukowe oraz artykuły dla „Dziennika Gazeta Prawna” i „Rzeczpospolitej”.
Zdobywa doświadczenie zawodowe od 2018 roku, pracując w renomowanych kancelariach prawno-podatkowych w Warszawie, w tym w dziale postępowań podatkowych w jednej z firm „wielkiej czwórki”. Posiada kompetencje w różnych obszarach prawa, takich jak prawo podatkowe, prawo spółek handlowych i prawo cywilne. Na co dzień zajmuje się obsługą prawno-podatkową klientów i jest autorką publikacji w takich tytułach jak Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita czy Infor.