Krajowy podatek minimalny 2024 – praktyczne omówienie obowiązków z uwzględnieniem specyfiki rozliczenia w PSI/SSE
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników na wprowadzenie krajowego podatku minimalnego od 2024 roku, zwłaszcza dla firm działających w specjalnych strefach ekonomicznych. Licencjonowani doradcy podatkowi Kancelarii Staniek&Partners wyjaśnią Państwu najważniejsze kwestie dotyczące krajowego podatku minimalnego, w tym z zakresu obliczania podatku, weryfikowania zakresu wyłączeń z podatku, interpretacyjnych niuansów. Uczestnicy webinaru dowiedzą się, jak nowe przepisy wpływają na ich biznes oraz jak efektywnie zarządzać zmianami w zakresie obciążeń podatkowych.
Dla kogo jest szkolenie?
To szkolenie jest idealne dla dyrektorów finansowych, księgowych, doradców podatkowych oraz menedżerów odpowiedzialnych za podatki w firmach. Jest szczególnie przydatne dla osób pracujących w przedsiębiorstwach działających w specjalnych strefach ekonomicznych, które będą musiały dostosować swoje procesy do nowych przepisów dotyczących krajowego podatku minimalnego.
Agenda
1. Objaśnienie konstrukcji prawnej krajowego podatku minimalnego
- Istota krajowego podatku minimalnego
- Identyfikacja możliwych wyłączeń
- Metodologia kalkulacji
- Obowiązki sprawozdawcze
- Case study
2. Omówienie regulacji krajowego podatku minimalnego pod kątem sytuacji podmiotów strefowych
- Wyjaśnienie relacji między podatkiem minimalnym a zwolnieniem strefowym
- Identyfikacja przypadków, kiedy podatek minimalny może dotyczyć podmiotów strefowych
- Rozpoznanie obszarów regulacyjnych obciążonych wątpliwościami interpretacyjnymi
- Case study
3. Q&A – pytania i odpowiedzi na pytania + wspólne podsumowanie spotkania
4. Zakończenie spotkania
Jak możemy pomóc po szkoleniu?
- wesprzemy w zakresie weryfikacji, czy są Państwo objęci krajowym podatkiem minimalnym;
- skalkulujemy podatek do zapłacenia;
- pomożemy w realizacji obowiązków sprawozdawczych i w podjęciu odpowiednich kroków w razie zidentyfikowania ryzyka podatkowego wynikającego z niejednoznacznej regulacji podatkowej.
Doradca podatkowy i absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizująca się w podatkach i doradztwie podatkowym. Posiada kwalifikacje zawodowe w zakresie planowania działalności organizacyjnej, prowadzenia rachunkowości oraz rozliczania wynagrodzeń i danin publicznych.
Prawnik z bogatym doświadczeniem w przygotowywaniu umów, pism procesowych i opinii dla polskich oraz zagranicznych klientów. Pracuje w kancelarii prawnej, gdzie wykorzystuje swoją interdyscyplinarną wiedzę prawniczą do opracowywania rozwiązań dostosowanych do potrzeb biznesowych klientów. Jest autorką tekstów dla „Dziennika Gazeta Prawna” i „Rzeczpospolitej”.