Menu

Elementarz cen transferowych. Osobowe, kapitałowe ale nie tylko, czyli rodzaje powiązań

Termin
10.07.2024
Godzina
10:00-11:00
Koszt
Bezpłatne
Miejsce
ClickMeeting

Cel szkolenia

Celem webinaru jest zrozumienie różnych rodzajów powiązań w cenach transferowych, które są kluczowe dla prawidłowej identyfikacji transakcji między powiązanymi podmiotami. Szkolenie ma na celu wyposażenie uczestników w wiedzę niezbędną do stosowania odpowiednich metod w celu zapewnienia prawidłowych i zgodnych z prawem rozliczeń między tymi podmiotami.

Dla kogo jest szkolenie

Szkolenie jest skierowane głównie do osób zajmujących się zarządzaniem cenami transferowymi w organizacjach, w tym księgowych, audytorów, doradców podatkowych oraz przedsiębiorców zaangażowanych w transakcje. Jest przydatne dla tych, którzy muszą identyfikować i dokumentować transakcje między powiązanymi podmiotami.

Agenda

  • Wprowadzenie do powiązań w cenach transferowych: Zrozumienie definicji, rodzajów i kluczowych aspektów powiązań, które mają znaczenie dla przedsiębiorców.
  • Identyfikacja transakcji między podmiotami powiązanymi: Metody prawidłowej identyfikacji transakcji, zgodność z przepisami prawa oraz strategie unikania problemów podczas kontroli.
  • Dokumentacja cen transferowych: Procedury sporządzania dokumentacji zgodnej z przepisami, które minimalizują ryzyko problemów kontrolnych.
  • Metody wyceny w transakcjach międzypodmiotowych: Przegląd metod wyceny zapewniających zgodność i prawidłowość rozliczeń.
  • Najczęstsze błędy i strategie ich unikania: Omówienie typowych błędów i najlepsze praktyki do ich unikania w cenach transferowych.

Jak możemy pomóc po szkoleniu?

  • opracowanie i weryfikacja dokumentacji cen transferowych;
  • wsparcie w postępowaniach kontrolnych i sporach podatkowych;
  • planowanie transakcji między podmiotami powiązanymi.
Prowadzący
Adrianna-Szyszka
Adrianna Szyszka
Konsultant podatkowy
Senior Associate

Podatki dochodowe od osób prywatnych, a w szczególności ceny transferowe oraz ich międzynarodowa specyfika legislacyjna pozwalają jej łączyć prawo z ekonomią na co dzień. Jest autorką artykułów m.in. do Rzeczpospolitej, a pamięć do paragrafów kodeksu karnego skarbowego to jej mocna strona. Nie boi się wystąpień publicznych, dlatego z chęcią przekazuje wiedzę podczas prowadzonych szkoleń.