Dyrektywy UE w obszarze HR. Trendy i zmiany, jakie czekają nas w najbliższych latach | Wakacje z prawem pracy
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z najnowszymi dyrektywami UE dotyczącymi HR, w tym dyrektywą o jawności wynagrodzeń i dyrektywą o pracy platformowej, oraz omówienie ich konsekwencji dla pracodawców oraz pracowników. Uczestnicy dowiedzą się również o przyszłych trendach, takich jak prawo pracownika do bycia offline, oraz zrozumieją wpływ tych zmian na rynek pracy.
Dla kogo jest szkolenie
Szkolenie jest przeznaczony dla menedżerów HR, specjalistów ds. Compliance oraz kadry zarządzającej odpowiedzialnej za wdrażanie polityk personalnych. Szkolenie przygotowuje uczestników do nadchodzących zmian prawnych i pomaga w zarządzaniu zasobami ludzkimi zgodnie z nowymi regulacjami.
Agenda
- Najważniejsze dyrektywy z obszaru HR, które będą wyzwaniem w najbliższych latach:
a. dyrektywa o jawności wynagrodzeń,
b. dyrektywa o pracy platformowej. - Krótkie omówienie założeń ww. dyrektyw i ich konsekwencji dla pracodawców.
- Obszary dyskutowane na poziomie UE, które jeszcze nie są dyrektywami – np. prawo pracownika do bycia offline.
- Co kierunek wprowadzanych zmian mówi nam o kondycji i kształcie rynku pracy?
Jak możemy pomóc po szkoleniu?
- Pomagamy wdrażać nowe dyrektywy UE dotyczące HR.
- Tworzymy i weryfikujemy regulaminy zgodne z nowymi przepisami.
- Przeprowadzamy audyty, aby upewnić się, że praktyki firmy są zgodne z nowymi regulacjami.
- Doradzamy w zakresie optymalizacji podatkowej związanej z regulacjami HR.
Specjalizuje się w doradztwie prawno-podatkowym dla firm z różnych sektorów. Jego kompetencje obejmują prawo korporacyjne, podatkowe, compliance, umowy oraz prawo pracy. Skutecznie przeprowadza transformacje biznesowe, dostosowując struktury firm do potrzeb klientów. Reprezentuje wspólników w sporach korporacyjnych, negocjując optymalne rozwiązania. W komunikacji stawia na jasny przekaz i partnerskie relacje.
Doświadczenie zdobywała pracując zarówno w kancelarii radców prawnych, jak i finansowej korporacji. W codziennej praktyce szczególnie bliskie jest jej prawo handlowe, gospodarcze oraz prawo pracy. Biegle posługuje się językiem angielskim i nieobce są jej kontakty z klientami zagranicznymi.