Staniek&Partners – Law for Industry

Naszą wiedzę prawniczą łączymy ze zrozumieniem biznesu

Prawo

Znamy prawo i rozumiemy biznes. W skład naszego zespołu wchodzą doradcy podatkowi, radcowie prawni, adwokaci, biegli rewidenci oraz finansiści, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu mają możliwość zapewnić Państwu kompleksową opiekę i wsparcie. Naszą wiedzę prawniczą łączymy ze zrozumieniem biznesu i oczekiwań naszego Klienta. Doradzamy tak, aby zawiłości prawne stały się dla Państwa jasne, a droga do sukcesu Państwa firmy – prosta.  Zajmujemy się kompleksową obsługą prawną w obszarach:  

Prawo Kontraktowe – Umowy i Transakcje

Zajmujemy się wszystkimi aspektami pracy kontraktowej – w tym umowami i transakcjami handlowymi. Przygotowujemy projekty umów, negocjujemy poszczególne postanowienia, proponujemy optymalne rozwiązania zabezpieczające dany kontrakt, z uwzględnieniem różnych scenariuszy rozwoju współpracy między stronami.

Prawo pracy

Samodzielna praca na własny rachunek jest możliwa, ale siłą rzeczy ograniczona co do rozmiarów sprzedaży. Czasem jest to świadoma decyzja, jednak w większości przypadków celem biznesowym przedsiębiorcy jest rozwój firmy i generowanie większego zysku. Aby był on możliwy, konieczne jest zatrudnienie pracowników, którym będzie można delegować zadania. Dla wielu przedsiębiorców jest to istotny obszar, który trzeba prawnie zabezpieczyć.

Prawo Ochrony Środowiska

Jeszcze nigdy prawo ochrony środowiska nie odgrywało tak istotnej roli w prowadzeniu przedsiębiorstwa, jak obecnie. Prawodawstwo w tym zakresie ewoluuje w szybkim tempie. Ochrona środowiska oznacza jednak regularne nakładanie kolejnych obowiązków na przedsiębiorców. Ich ignorowanie lub zlekceważenie może skutkować poważnymi konsekwencjami, począwszy od kar finansowych, odpowiedzialności karnej, a kończąc na uszczerbku w wizerunku firmy.

postępowania sądowe

Żaden biznes nie funkcjonuje w próżni. Każda działalność gospodarcza naraża nas na kontakt z innymi osobami – np. klientami, pracownikami czy kontrahentami. Budowanie relacji z innymi jest pozytywne i rozwijające, ale ma też swoją ciemną stronę: może prowadzić do konfliktów. A te kosztują nie tylko pieniądze, ale także czas i zdrowie.

Prawo Ochrony Środowiska

Jeszcze nigdy prawo ochrony środowiska nie odgrywało tak istotnej roli w prowadzeniu przedsiębiorstwa, jak obecnie. Prawodawstwo w tym zakresie ewoluuje w szybkim tempie. Ochrona środowiska oznacza jednak regularne nakładanie kolejnych obowiązków na przedsiębiorców. Ich ignorowanie lub zlekceważenie może skutkować poważnymi konsekwencjami, począwszy od kar finansowych, odpowiedzialności karnej, a kończąc na uszczerbku w wizerunku firmy.

obsługa reklamacji

Sprawy reklamacyjne z reguły wydają się proste w przypadku konsumentów. Jak jednak wygląda sytuacja między przedsiębiorcami? Jak podejść do problemu wadliwego produktu, by jednocześnie utrzymać dobre relacje z kontrahentem? Jak skutecznie negocjować, by nie doprowadzić do zaostrzenia sytuacji?

Prawo Budowlane i Inwestycje

Realizowanie inwestycji i nowych projektów to nie tylko obecny trend rynku. To klucz do sukcesu zbudowania silnego i konkurencyjnego przedsiębiorstwa. Jesteśmy świadomi, że to właśnie nieustanny rozwój oparty na nowych inicjatywach stanowi nieodłączną część prowadzenia każdego przedsiębiorstwa. Dlatego niezależnie od tego, czy firma poszukuje dopiero nowego obszaru inwestycji, czy jest już w trakcie realizacji swoich założeń, nasz zespół gotowy jest wesprzeć Państwa działania na każdym ich etapie.

fundacja rodzinna

Jako Kancelaria zajmująca się prawem dla biznesu, mająca w swoim portfolio Klientów nie możemy pominąć w swojej ofercie Fundacji Rodzinnej – rozwiązania prawnego, które otwiera zupełnie nowe możliwości w obszarze: sukcesji biznesu oraz tworzenia struktur holdingowych z nisko opodatkowanym transferem gotówki.

Restrukturyzacje

Opis w przygotowaniu

Nasze doradztwo opieramy na praktycznych rozwiązaniach

Podatki

Świat podatków nie ma przed nami tajemnic. Nasi eksperci doskonale poruszają się po legislacyjnych zawiłościach związanych z podatkowym kwalifikowaniem zdarzeń gospodarczych, czy optymalizacjami podatkowymi i wszelkimi formami planowania podatkowego. Nasze doradztwo w zakresie podatków opieramy na propozycjach praktycznych rozwiązań, doskonale dopasowanych do konkretnego typu Państwa działalności gospodarczej. Nasze wsparcie zapewniamy w obszarach:

Postępowania Karno-Skarbowe

Postępująca radykalizacja przepisów karno-skarbowych może dotyczyć praktycznie każdej osoby zaangażowanej w sprawy gospodarcze i finansowe przedsiębiorstwa. Przestępstwa i wykroczenia z kodeksu karno-skarbowego są coraz częściej ścigane przez organy fiskalne państwa. O uchybienie, często nieświadome, wcale nietrudno – zwłaszcza biorąc pod uwagę skomplikowany system podatkowy i jego nieustanne zmiany. W odpowiedzi na zaostrzającą się politykę fiskalną zdecydowanie koncentrujemy się na świadczeniu pomocy w razie wystąpienia zdarzenia karno-skarbowego.

Dokumentacja cen transferowych

Ceny transferowe – to hasło spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy, który dokonuje transakcji z podmiotami powiązanymi bądź z podmiotami z rajów podatkowych (nawet pośrednio!). Doradztwo podatkowe w zakresie cen transferowych to z kolei jeden z ulubionych tematów specjalistów naszej kancelarii, którzy nie tylko rozumieją biznes, ale również doskonale znają wszelkie problemy i ryzyka z nim związane oraz potrafią zaproponować najlepsze możliwe rozwiązania, z uwzględnieniem specyfiki działalności danego przedsiębiorcy.

Świat podatków nie ma przed nami tajemnic

Rachunkowość

Rachunkowość to obszar, w którym mało która kancelaria prawna oferuje pomoc swoim klientom. Ale my jesteśmy wyjątkiem od tej reguły! Trudne kwestie rachunkowe nie są nam obce. Z pomocą biegłych rewidentów, którzy są członkami naszego zespołu, zapewnimy Państwu wsparcie na wielu płaszczyznach, między innymi przy księgowaniach, przeglądach ksiąg rachunkowych, wycenach transakcji czy przygotowaniu sprawozdań finansowych. Zapewniamy Państwu wsparcie w nawet najbardziej skomplikowanych zagadnieniach rachunkowych!