Staniek&Partners – Law for Industry

Dokumentacja cen transferowych

Ceny transferowe – to hasło spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy, który dokonuje transakcji z podmiotami powiązanymi bądź z podmiotami z rajów podatkowych (nawet pośrednio!). Jest to bowiem tematyka, która wymaga precyzyjnego uzasadnienia zastosowanych cen, a kontrole podatkowe w tym zakresie są wyjątkowo żmudne i dokładne. Ponadto, w przypadku transakcji o większych wartościach, należy sporządzić dokumentację cen transferowych oraz udowodnić, że stosowano cenę rynkową.

Doradztwo podatkowe w zakresie cen transferowych to z kolei jeden z ulubionych tematów specjalistów naszej kancelarii, którzy nie tylko rozumieją biznes ale również doskonale znają wszelkie problemy i ryzyka z nim związane oraz potrafią zaproponować najlepsze możliwe rozwiązania, z uwzględnieniem specyfiki działalności danego przedsiębiorcy.

Ponieważ specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym i prawnym dla biznesu, wiemy na co zwrócić szczególną uwagę zarówno przy ustalaniu cen pomiędzy podmiotami powiązanymi, jak i sporządzając dokumentację cen transferowych dla tych transakcji. Wielokrotnie mieliśmy możliwość przygotowywać takie dokumenty dla naszych Klientów. Co więcej – z powodzeniem broniliśmy stosowanych przez klientów cen transakcyjnych w trakcie kontroli podatkowych!

W ramach projektów z obszaru cen transferowych oferujemy naszym Klientom m.in.:

– dokładną i kompleksową analizę biznesową i ekonomiczną poprzedzającą ustalenie ceny transakcji,

– sporządzanie odpowiedniej dokumentacji cen transferowych (local file i master file), w tym sporządzenie analiz porównawczych (benchmarking),

– rozpoznanie ryzyk podatkowych przy transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi,

– planowanie i restrukturyzację rozliczeń,

– sporządzenie informacji o cenach transferowych (TPR-C/TPR-P/ CBC-P),

– sporządzenie wniosków o interpretację indywidualną,

– reprezentowanie w kontroli podatkowej obejmującej ceny transferowe.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu – kancelaria@staniekandpartners.com – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania na temat cen transferowych oraz przedstawimy pełny zakres naszych usług.

Dokumentacja cen transferowych | wrocław | Kraków | Warszawa | GDYNIA

doradztwo_podatkowe

Dokumentacja cen transferowych